İngiliz Kraliyet Dans Akademisi

Modern Sahne Royal Bale

ROYAL METODU ile BALE EĞİTİMİ NEDİR?

RAD sisteminde eğitim alan öğrenciler, bale eğitimine okul öncesi programıyla başlar Yarı zamanlı (graded) ve tam zamanlı (vocational) programları ile öğrenciler preprimary seviyesinden başlayarak advanced düzeyine kadar değişik aşamalardan geçerek profesyonel seviyeye gelebilirler. Öğrenciler, kaydettikleri ilerlemeye göre graded sisteminden vocational (profesyonel) sisteme geçiş yapabilirler.


Sistemde her sınıf bir üst sınıfın temelini oluşturur, küçüklere temel bale adımları oyunlarla, doğaçlamayla, imajlarla desteklenerek öğretilirken sosyal ve fiziksel gelişim hedeflenir. Öğrenciler öğrenmeyi eğlenceli kılan bir sistemde kişisel potansiyelini geliştirirken aynı zamanda disiplin ve üstün bir sanat zevki kazanır.


RAD sisteminin temel ve en önemli özelliği her bedenin farklı bir anatomik yapısı olduğu gerçeği gözetilerek hazırlanmış bir program olmasidir. öğretmeninin belirledigi seviyedeki eğitiminden geçtikten sonra öğrenciler ,RAD tarafından görevlendirilen bir klasik bale öğretmeninin değerlendirdiği sınavlara katılırlar. Bu sınavlara katılım isteğe bağlıdır; ancak performans niteliği taşıması ve çocukların bir amaca odaklanmaları açısından önemle tavsiye edilir. Sınav sonucunda öğrenciler başarılı oldukları takdirde dünyanın 120 ülkesinde geçerli sertifika ve madalya alırlar.