HAKKIMIZDA

MODERN SAHNE

2017 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan Modern Sahne ,eğitmen kadrosunu kurucuları gibi konservatuar mezunu ve DOB sanatçılarından oluşturmuştur.

Sanatın birçok dalını tüm yaş gruplarına sevdirmeyi hedefleyen Modern Sahne aynı zamanda Royal Academy of Dance ve Rus ekolu Vaganova ile uluslar arası geçerliliği olan sertifika sınav sistemine öğrenci yetiştirmektedir. Okulumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Modern Sahne Mert Okutan

MERT OKUTAN

1981 yılında Ankara'da doğdu. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Klasik Bale bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Devlet Opera ve Balesi’nde dans etmeye başladı. Aynı zamanda 2006-2010 yılları arasında Devlet Tiyatroları’nda bir çok eserde hem dansçı hem koreograf olarak görev yaptı. Şu an halen Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde aktif olarak dans etmekte ve Modern Dans Topluluğu’nun İdari koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Modern Sahne Logo
Modern Sahne Emel Okutan

EMEL AHU OKUTAN

Emel Ahu Okutan 1982 Ankara'da dogdu. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatur Modern Sahne Klasik Bale bölümünden ve aynı sene Royal Academy of Dance Grade bölümünden mezun oldu. 2002 -2012 yılları arasinda devlet tiyatrolarınınn birçok eserinin dans koreografilerinde yer aldı. 2009-2018 yılları arasinda özel bir bale okulunda bale egitmenligi ve kurum müdürlüğü yapti. Aynı zamanda İngiltere'de uygulanan ve Türkiye'de bir ilk olan Melody Movement(bebek balesi) eğitmenliği ve birçok kolej ve anaokulunun klasik bale ve modern dans eğitmenliğini yapmaktadır.